essay writing service
write my essay online
write my paper
write my paper for me
essay help

موقع تداول الراجحي
הדברה מחיר
הוצאת אזרחות פורטוגלית
квелли каталог интернет
олимп трейд личный кабинет
buying college papers online
 

Венеција, Верона, Сирмионе и Палманова – 1ви Мај

 • Дестинација: Италија
 • Времетраење: 5 дена
 • Цена: 5999ден

***1ви МАЈ ВО ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА-СИРМИОНЕ-ПАЛМАНОВА***


Ден 1

(27.04.2018) СКОПЈЕ-ПАЛМА НОВА

ספידטסט הוט
Состанок на групата во 14:30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.Поаѓање во 15:00.Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце,Србија,Хрватска,Словенија.
Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

Ден 2

(28.04.2018) ПАЛМАНОВА-ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО

Пристигнување во Палманова во предпладневните часови.Слободно време предвидено за шопинг во еден од најголемите аутлет центри во Италија .По слободното време заминување кон Лидо ди Јесоло (1 час).Сместување во Хотел.Слободно врме за одмор,прошетки низ преубавото приморски градче Лидо ди Јесоло .Ноќевање

Ден 3

(29.04.2018) ВЕНЕЦИЈА

Појадок.Факултативна посета на Венеција со брод од пристаништето Пунта Сабиони.Разглед на Венеција:плоштадот и црквата Сан Марко,мостот Риалто,мостот на воздишките,Дуждевата палата,каналот Гранде….Слободно време за индивидуални прошетки и други активности како возење со гондола низ каналите на Венеција или посета на кулата Звоник од каде се протега прекрасен поглед на цела Венеција.Сместување во хотел.Ноќевање.

Ден 4

((30.04.2018) – ВЕНЕЦИЈА-СИРМИОНЕ- ВЕРОНА

Појадок.Напуштање на хотелот.Слободен ден во Лидо ди Јесоло или факултативен излет до Сирмионе-езеро Гарда,познат по своите термални извори и прекрасна средновековна архитектура и посета на Верона.Прошетка низ плоштадите Бра,Ербе и Данте,Арената,куќата на Јулија.Прошетка низ пешачката улица Мазини со одлична можност за шопинг или да го осетите вкусот на правата италијанска пица.Во договор со групата поаѓање за Скопје.Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

Ден 5

(01.05.2018)-СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.                                                                      

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО :

 • ► Превоз со високотуристички автобус на наведената релација.
 • ► 2 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло во хотел со 3*.
 • ► Посета на аутлет шопинг центар ПАЛМАНОВА.
 • ► Организација на аранжманот
 • ► Лиценциран туристички придружник на патувањето

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО :

 • ► Разглед на Венеција со бродски билет на Пунта Сабиони – 20€
 • ► Целодневна посета на Сирмионе и Верона – 20 €
 • ► Патничко осигурување – 5€ (задолжително во агенција)