Почетна > Дестинации > Будва > Будва, Котор и Дубровник – 5ти Јули

Будва, Котор и Дубровник – 5ти Јули - 3 Дена

Kotor1
Будва, Котор и Дубровник – 5ти Јули
3699

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

 

1 ДЕН (05.07.2019) Поаѓање во 23:00 часот на Дрво Декор. Возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи. Пристигнување во Будва во ултринските часови.Сместување во вила Monterio во Будва.Слободен ден за плажа и индивидуални активности.Ноќевање.

2 ДЕН ( 06.07.2019) Појадок. По појадокот.Слободен ден за плажа или целодневнен факутативен излет на Котор и Бока Которскиот залив и Дубровник. .Разглед на прекрасното медитеранско пристаниште на кое може да се видат едни од најлуксузните јахти,опркужено со импресивни градски зидини.Градот Котор е под заштита на Унеско како светско културно наследство.Помеѓу 1420-1797 Котор со околината бил во склоп на Венеција и затоа вененцијанското влијание оставило печат на градската архитектура на Котор.По разгледот на Котор патувањето продолжува кон Дубровник.Градот Дубровник е исто во склоп на светското културно наследство на Унеско. Прошетка по Страдун,посета на црквата Св.Влах и други знаменитоски со кој изобилува Дубровник.Од градските зидини се пружа незаборавен поглед на островот Локрум и преубавиот плав Јадран.Во вечерните часови враќање во вилата. Ноќевање.

3 ДЕН (07.07..2019) Појадок. По појадокот слободен ден се до 16 часот кога е предвидено заминување кон Македонија.Попатна посета на Св.Стефан Простигнување во Скопје во вечерните часови. (23:00-24:00).

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 3699 ден

АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

-Превоз со високотуристички автобус

-2 ноќевања во Будва во vila Монтерио со појадок шведска маса

-Организација и водство на програмата

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

-целодневна факултативна посета на Котор и Дубровник 20 eur

-Туристичка такса во Црна Гора 120 ден за 3 дена

Можете да го испратите вашето барање во формуларот подолу.

Цена од MKDден3,699/човек
3,699
Вкупно ден 3,699 MKD