Почетна > Дестинации > Будимпешта > Прага, Виена и Будимпешта – 23ти Мај

Прага, Виена и Будимпешта – 23ти Мај - 5 Дена

prague
Прага, Виена и Будимпешта – 23ти Мај
6599

1 ден. СКОПЈЕ ( 23.05.2019)

Состанок со групата во 14:30 ч. на „Дрводекор“ . Поаѓање кон Прага во 15:00, патување преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење.

2 ден. ПРАГА ( 24.05.2019)

Пристигнување во Прага во претпладневните часови. Разглед на Стариот град : Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Kарло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник – Орлој, цркавата Лорето, Градската куќа, Прашката кула, Националниот музеј, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито…Сместување во хотел. Во вечерните часови можност за крстарење по реката Влтава (факултативно) и вечерна прошетка низ познатата Златна Аулица и плоштадот на преубавиот центар на Прага. Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден. ПРАГА – КАРЛОВИ ВАРИ (25.05.2019)

Појадок. После појадокот, факултативно заминување за Карлови Вари – најпознатиот бањски центар во Чешка и омиленото место на европската аристократија. Враќање во центарот на Прага, и слободно време за индивидуални прошетки. Во договореното време враќање во хотел. Во вечерните часови посета на пивница и дискотека. Враќање во хотел во договорено време. Ноќевање.

4 ден. ПРАГА – ВИЕНА (26.05.2019)

Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и поаѓање за Виена , попатна посета на Виена разглед на градот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург…, потоа слободно време (4 часа за индивудални прошетки и шопинг). Поаѓање за Скопје во вечерните часови, ноќно возење преку Унгарија и Србија.

5 ден. СКОПЈЕ (27.05.2019)

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 6 599 денари.

Цената на аранжманот вклучува:

Превоз со високо туристички автобус

Сместување во хотел во градот Прага со 3 *** – 2 НП ( ноќевање со појадок )

Организиран разглед на Прага

Организиран разглед на Виена

Професионален туристички придружник

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Крстарење по Влтава + Пивница – 15

Целодневна посета на Карлови Вари – 20 €

Патничко осигурување – 5 € ( задолжително во агенција)

Можете да го испратите вашето барање во формуларот подолу.

Цена од MKDден6,599/човек
6,599
Вкупно ден 6,599 MKD