Почетна > Дестинации > Будва > Будва, Дубровник, Котор, Острог и Бар – 14ти Јуни

Будва, Дубровник, Котор, Острог и Бар – 14ти Јуни - 3 Дена

budva
Будва, Дубровник, Котор, Острог и Бар – 14ти Јуни

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД

1 ДЕН (14.06.2019) Поаѓање во 01:00 часот на Дрво Декор. Возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи. Пристигнување во Подгорица во утринските часови. По кратката пауза во Подгорица патувањето продолжува кон еден од најпосетуваните манастири Св.Василиј Острошки Чудотворецот. Поклонение на моштите на Светителот. По неколку часовен престој следува заминување за Будва . Сместување во вила со 3* во Будва. Ноќевање.

2 ДЕН ( 15.06.2019) Појадок. По појадокот целодневнен факутативен излет на Котор и Бока Которскиот залив и Дубровник. .Разглед на прекрасното медитеранско пристаниште на кое може да се видат едни од најлуксузните јахти,опркужено со импресивни градски зидини.Градот Котор е под заштита на Унеско како светско културно наследство.Помеѓу 1420-1797 Котор со околината бил во склоп на Венеција и затоа вененцијанското влијание оставило печат на градската архитектура на Котор.По разгледот на Котор патувањето продолжува кон Дубровник.Градот Дубровник е исто во склоп на светското културно наследство на Унеско. Прошетка по Страдун,посета на црквата Св.Влах и други знаменитоски со кој изобилува Дубровник.Од градските зидини се пружа незаборавен поглед на островот Локрум и преубавиот плав Јадран.Во вечерните часови враќање во вилата. Ноќевање.

3 ДЕН (16.06.2019) Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и заминување кон Бар со попатна посета на Св.Стефан..Во попладневните часови заминување за Македонија со попатни паузи. Простигнување во Скопје во вечерните часови.

АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

-Превоз со високотуристички автобус -2 ноќевања во Будва во vila so 3* -Организација и водство на програмата

Можете да го испратите вашето барање во формуларот подолу.